Класи компресійних колготок, як обрати правильний

Варикоз є досить поширеною хворобою, на яку хворіють люди різних професій та вікових груп. З давніх-давен людство шукало способи боротьби з нею, розуміючи важливість здорових ніг для якісного життя.  Компресійний антиварикозний трикотаж став чудовим засобом для його профілактики та лікування. Ще у 1628 році англійський лікар Вільям Гарвей заявив, що артерії постачають кров до органів, а по венам кров повертається до серця. Також він звернув увагу на те, що тиск вени впливає на застійні явища в них. До появи компресійного трикотажу люди були вимушені користуватися еластичними бинтами, що було не зовсім зручно та неестетично. Намотуючи еластичний бинт на кінцівку було важко розрахувати правильний рівень компресії (стискання) та забезпечити її рівномірність. В кінці XIX століття  почалося виробництво компресійного трикотажу. На відміну від еластичних бинтів, компресійний трикотаж досить чітко поділяється на класи компресії, чим дозволяє досягнути максимального лікувального та профілактичного ефекту. Правильно обрати клас компресії важливо для лікувального ефекту.

Компресійні колготки є одним з найпоширеніших видів компресійного трикотажу, який розрізняється саме за класами компресії. Обрати клас компресії потрібно виважено.

Звісно обираючи компресійні колготки потрібно враховувати усі характеристики цього виробу, компресії є лише однією з них. Обрати клас компресії компресійного трикотажу правильно важливо тому, що саме ним визначається тиск, який здійснюється на кінцівку людини. Ефект компресійного трикотажу досягається у рівномірному стисканні кінцівок людини, яке зменшує просвіт у поверхневих і глибоких венах. Завдяки зменшенню просвіту у венах прискорюється кровотік, що запобігає виникненню застійних явищ у венах. Також компресійний трикотаж забезпечує фіксацію м’язів, запобігаючи зайвим вібраціям під час бігу та тренувань. Процес відновлення після тренувань з застосуванням компресійних виробів проходить швидше, зменшуються неприємні відчуття у м’язах. Обрати клас компресії необхідно залежно від цілі носіння компресійного трикотажу. Якщо Ви входите до груп ризику, які мають небезпеку захворіти на варикоз, необхідно обрати профілактичні компресійні колготки або 1 класу компресії. Перелік факторів ризику є досить широким:

 • спадкова схильність – найпоширеніша причина захворювання на варикоз. Якщо у Вашій сім’ї випадки хворіли на варикоз, необхідно регулярно проходити обстеження;
 • жіноча стать – статистично жінки хворіють на варикоз частіше ніж чоловіки;
 • вагітність та пологи – ймовірність негативних змін у венах в процесі вагітності та пологів становить 20-30 %. Спеціально для вагітних жінок випускають компресійні колготки для вагітних;
 • регулярне підняття вантажів – воно призводить до підняття тиску в венах нижніх кінцівок та їх деформації. Цьому фактору ризику піддаються люди, які піддаються важким фізичним навантаженням на роботі та переносять заняття на силових тренажерах;
 • робота на ногах – закономірно впливає на погіршення відтоку венозної крові, сприяє виникненню застійних явищ у венах та їх деформації. Людям, які працюють на ногах, необхідно регулярно змінювати положення ніг, одягати компресійний трикотаж, щорічно проходити обстеження;
 • зайва вага – збільшує навантаження на вени. Уникнути цього фактору ризику допоможе зменшення ваги тіла, перш за все шляхом правильного харчування та фізичної активності;
 • прийом гормональних засобів – може спричинити погіршення стану венозної системи,  гормональні засоби потрібно приймати порадившись з лікарем.

 

Компресійні колготки 1 класу компресії та профілактичні можна використовувати для попередження варикозу без призначення лікаря.

При цьому, якщо Ви відчуваєте симптоми варикозу, Вам можуть знадобитися компресійні колготки 2 або 3 класу компресії. Необхідно обов’язково звернутися до лікаря для проведення діагностики, лікар допоможе обрати клас компресії з врахування показань пацієнта. Класи компресії колготок визначаються за тиском, який вони здійснюють:

 • профілактичний – до 18 міліметрів ртутного стовпчика;
 • 1 клас компресії – від 18  до 21 міліметра ртутного стовпчика;
 • 2 клас компресії – від 23  до 32 міліметрів ртутного стовпчика;
 • з клас компресії – від 34  до 46 міліметрів ртутного стовпчика.

 

Також вкрай важливо, обравши необхідний ногам клас компресії, правильно обрати і розмір виробу. Якщо розмір буде завеликий колготки не забезпечать необхідного стискання, таким чином нівелюючи корисний компресійний ефект. Якщо розмір буде замалим колготки навпаки надто сильно стискатимуть тіло, що шкідливо для здоров’я людини та зменшить термін служби компресійних колготок. Різні виробники компресійного трикотажу мають свої розмірні лінійки, з якими можна ознайомитися на сайті виробника або магазину. Керуючись інформацією з розмірної лінійки необхідно уважно провести виміри. Зверніть увагу на те, що в процесі дня ноги можуть набрякати, тому для правильності вимірів їх необхідно проводити вранці.

Визначивши необхідний Вам клас компресії та правильний розмір виробу можна робити покупку. У Інтернет-магазині “ТОТУС-ФАРМ” можна купити компресійні колготки, які вироблені провідними європейськими виробниками. На нашому сайті Ви зможете побачити відгуки про компресійні колготки, ознайомитися з розмірними лінійками та іншими характеристиками компресійного трикотажу.