Як запобігти ускладненням при порізах та подряпинах

Невеликі подряпини чи порізи це те, з чим стикалася мабуть кожна людина, яка читає цей текст.

 

Отримати поріз чи подряпину можна займаючись приготуванням їжі на кухні, під час виконання ремонтних робіт у домашньому господарстві, відпочиваючи на відкритій природі, чи навіть граючись з домашнім котом. Практично на кожному кроці є шанс отримати незначну травму. Такі травми досить часто просто ігноруються, керуючись банальною логікою “саме заживе”, як у більшості випадків і стається. Та легкість таких побутових травм є досить оманливою.

 

Здавалося б звичайна подряпина чи неглибокий поріз не становлять значної небезпеки для людини. На відміну від більш серйозних травм, їх виникнення не призводить до швидкого розвитку небезпечних для життя станів, на кшталт швидкої втрати крові. Та основна небезпека порушення цілісності шкірних покривів полягає в тому, що в кров може потрапити інфекція ззовні. Інфекція може буде занесена в рану як під час травмування, так і після нього, коли рана ще не загоїлася. Потрапляння інфекції в кров становить небезпеку для життя та здоров’я людини, оскільки існує безліч інфекцій, які можуть призвести до дуже неприємних наслідків. Тому при порізах та подряпинах потрібно діяти одразу, запобігаючи інфікуванню рани.

 

Якщо Ви поранилися, перш за все потрібно промити рану чистою водою та дезінфікувати її.

 

Якщо в рану не потрапив видимий бруд, її можна не промивати, одразу перейшовши до дезінфікування. Для дезінфекції незначних ран найкраще підійде 3% розчин перекису водню, який сприяє очищенню рани та її знезараженню. Його можна купити практично у будь-якій аптеці. За альтернативу можна використати 5% спиртовий розчин йоду чи етиловий спирт. Пам’ятайте, що від швидкості дезінфекції рани залежить вірогідність потрапляння інфекції в кров.

 

Після того, як було проведено дезінфекцію порізу чи подряпини, потрібно захистити рану від повторного потрапляння бактерій, щоб уникнути ускладнень. Таким чином ми маємо механічно закрити не загоєну рану від зовнішнього середовища, що й унеможливить повторне інфікування рани. Оптимальним варіантом буде бактерицидний пластир, який надійно захищає невеликі рани, при цьому забезпечуючи вентиляцію рани. Вентиляція рани є запорукою її швидкого загоєння та запобігання ускладненням. Сьогодні бактерицидні пластирі випускаються у зручних наборах, які зручно розміщуються у домашній аптечці чи рюкзаку туриста.

 

Компанія “ТОТУС-ФАРМ” пропонує широкий асортимент пластирів “Medena”. Вони надійно захищають незначні порізи та подряпини від впливу зовнішнього середовища. Бактерицидні пластирі “Medena” це висока якість за поміркованою ціною.

 

Важливо знати:

  • Захист від окремих видів інфекцій, таких як правець, передбачає щеплення. Сучасні вакцини дають можливість отримати імунітет від правця на 10 років від моменту проведення щеплення. Кожна людина має робити регулярні щеплення від правця, що гарантує їй захист від цієї небезпечної інфекційної хвороби. З питань щеплень Ви можете проконсультуватися зі своїм сімейним лікарем.
  • Якщо Ви травмувалися в наслідок контакту з твариною, отримавши укус чи подряпину, необхідно звернутися до лікаря для проведення щеплень від сказу. Сказ є хворобою, що у 100% випадків призводить до смерті, якщо не зробити вчасно щеплення після травми, яка сталася в результаті контакту з твариною.