Як носити компресійні панчохи після операції

Компресійні панчохи після операції лікарі призначають досить часто, як елемент реабілітації та попередження ускладнень. На жаль, лікування варикозного розширення вен досить часто вимагає саме хірургічної операції. Справа в тому, що варикозні зміни у венах є незворотними. Якщо на початкових стадіях лікарі можуть призначати консервативні методи лікування, які не дають хворобі розвиватися, при сильно деформованих венах доведеться лягти на операційний стіл. Саме тому рекомендуємо уважно стежити за здоров’ям своїх вен. Якщо Ви піддаєтеся факторам ризику захворіти на варикоз (спадковість, робота на ногах, сидяча робота, важкі фізичні навантаження, вагітність та пологи) регулярно проходьте обстеження у лікаря та одягайте профілактичний компресійний трикотаж.

Якщо операції все ж не уникнути, зволікати не варто. Після операції хворому призначають постільний  протягом деякого часу. Сама операція є серйозним стресом людського організму, особливо серцево-судинної системи. Отже тривалий постільний режим після операції може спричинити виникнення тромбів, що небезпечно для життя людини. Найбільш вразливими до виникнення тромбів є ноги. Утворенню тромбів сприяє збільшена в’язкість крові, зниження артеріального тиску внаслідок втрати крові та інші фактори. Саме тому лікарі призначають компресійні панчохи після операції. Їх призначають не лише хворим після операцій пов’язаних з варикозним розширенням вен, а і після інших хірургічних втручань. З цих же причин жінкам признають компресійний трикотаж під час та після пологів. Лікарі визначають необхідний тип компресійного трикотажу та клас компресії, враховуючи медичні показання.

Компресійні панчохи після операції почали застосовувати відносно недавно.

До появи компресійного трикотажу, після операції лікарі призначали носити еластичні бинти. Їх застосування було не таким ефективним, потребувало правильного накладання бинта на кінцівку. Антиемболічний компресійний трикотаж дозволяє уникнути цих незручностей. Сьогодні найпоширенішими видом компресійного трикотажу є саме компресійні панчохи. Популярність компресійних панчох зумовлена тим, що вони піддають ноги компресійному ефекту практично повністю, при цьому їх зручно одягати та носити. При використанні під час операції, на відміну від колгот, компресійна панчоха не закриває інші частини тіла людини. Для можливості контролю кровотоку в ногах та загального стану кінцівок, хірурги призначають компресійні панчохи з відкритим носком.

Якщо хірургічна операція проводиться не на ногах, компресійні панчохи радять одягати ще перед втручанням, оскільки саме під час операції найбільша вірогідність виникнення тромбозу. Одягати компресійні панчохи необхідно обережно та поступово. Зрозуміло, що шкіра має бути чистою та сухою. Найзручніше робити це на початку дня, коли відсутня набряклість в ногах. Одягайте компресійні панчохи не встаючи з ліжка, зібравши їх до п’ятки та поступово одягаючи на ногу. Дуже важливо уникати ривків та перевантажень, щоб не пошкодити структуру виробу. Також важливо стежити за станом нігтів, щоб ними не пошкодити виріб.

Купити компресійні панчохи можна у Інтернет-магазині “ТОТУС-ФАРМ”, обравши продукцію європейських виробників. Підбір розміру компресійного трикотажу необхідно проводити користуючись розмірною таблицею виробника компресійного трикотажу. При цьому виміри проводяться вранці, коли в ногах відсутня набряклість. Розмір має бути точно підібраним для забезпечення лікувального ефекту. Як довго носити компресійні панчохи після операції? Термін носіння компресійного трикотажу після операції визначається Вашим лікуючим лікарем. Лише він, маючи повну картину перебігу хвороби, зможе сказати протягом якого терміну носити компресійний трикотаж. Після лапароскопічної операції термін носіння компресійного трикотажу переважно буде меншим, ніж після відкритого втручання. Також лікар має повідомити часовий інтервал носіння компресійних виробів впродовж доби. Перші дні після операції можливо знадобиться носити цілодобово. Пильно дотримуйтесь  призначень лікаря та не перевантажуйте свій організм. Бережіть найцінніше!