Як прати компресійні панчохи

Компресійні панчохи є досить вартісним виробом, тому прати компресійні панчохи потрібно правильно, щоб вони прослужили довго.

На жаль, варикозне розширення вен або варикоз є поширеною хворобою. На неї хворіють як жінки, так і чоловіки. Варикозне розширення вен стрімко “молодшає”. До групи ризику потрапляють люди стоячих професій (продавці, оперуючі хірурги, викладачі), люди з зайвою вагою, жінки у період вагітності та пологів, представники сидячих професій (офісні співробітники, водії), люди з генетичною спадковістю до варикозу. Компресійний трикотаж, зокрема компресійні панчохи, широко застосовується для профілактики та лікування варикозу. Бажання людей вберегтися від небезпечної хвороби, яка може покласти на операційний стіл, є цілком зрозумілим та обґрунтованим.  Компресійний трикотаж, рівномірно стискаючи венозну стінку, забезпечує пришвидшений відтік крові дозволяючи уникнути її застою в венах. Як же прати компресійні панчохи?

Через те, що якісні компресійні панчохи мають досить високу вартість, забезпечення їх максимального терміну служби є важливим питанням. На термін служби таких виробів можна впливати. За умови дбайливого використання та правильного догляду, компресійні панчохи зберігають свої лікувальні властивості протягом 6-8 місяців щоденного використання. Та для цього необхідно дійсно правильно доглядати за ними. Як правило, виробники інформують споживачів про умови догляду за виробом, інформація міститься на упаковці. З цією інформацією необхідно обов’язково ознайомитися, оскільки у кожного виробу можуть бути свої індивідуальні особливості догляду за ним. Та основні правила догляду за компресійним трикотажем є загальними і зрозумілими.

Еластичні матеріали, які забезпечують компресійний ефект, не пристосовані для впливу високих температур. Тому температура води, у якій перуть компресійний трикотаж, не має перевищувати 40 градусів.

Прати компресійні панчохи найкраще щоденно, у дні їх використання. Компресійні панчохи сохнуть швидко, якщо випрати їх ввечері, вже вранці ви зможете їх одягнути. Прання має бути максимально делікатним, щоб уникнути розтягнення панчіх, віддаєте перевагу ручному пранню замість пральної машинки. У якості альтернативи пральним порошкам та іншим агресивним хімічним засобам, оберіть слаболужний шампунь, дитячий пральний порошок або мило. Не використовуйте відбілювачі та кондиціонери. Окремі виробники вказують можливість прання своїх виробів у пральній машині. Такі вироби необхідно прати обираючи делікатний режим прання, обов’язково вимкнувши функцію віджиму у пральній машині. Та краще навіть не зважаючи на дозвіл виробника все ж прати руками, прослужать без додаткових навантажень довше.

Після того, як компресійні панчохи буде випрано, слід обов’язково прополоскати їх у теплій воді. Далі їх можна в сухий рушник і легенько відтиснути. Сушити компресійний трикотаж необхідно у прохолодному приміщенні, розгорнувши його на рушнику. У жодному разі не можна сушити компресійні панчохи біля опалювальних пристроїв, на батареях або під прямими сонячними променями. Якщо Ваші компресійні панчохи з силіконовими смужками, їх фіксатори під час прання потрібно берегти від потрапляння вологи. Їх достатньо протерти бавовняною серветкою просякнутою дезінфекційним розчином або спиртом. Не чіпайте технологічні нитки, якщо такі є. Для спрощення догляду можна придбати декілька пар компресійних панчіх, при перемінному використанні вони прослужать довше.

Якщо Ви помітили, що панчохи почали втрачати свої компресійні властивості, придбайте нові.

Після 6 місяців використання варто підбирати нові компресійні панчохи. Попередження та вчасне лікування хвороб венозної системи є запорукою тривалого та якісного життя. Не вагайтеся у тих кроках, які дозволять вберегти Ваше здоров’я. При болях чи судомах в ногах, видимих ураженнях вен, набряклості ніг та інших проявах варикозу неодмінно звертайтеся до лікаря. Якщо Ви входите до вказаних у початку цієї статті груп ризику, потурбуйтеся про здоров’я ваших ніг заздалегідь, одягайте компресійний трикотаж для профілактики. Купити компресійні панчохи можна у Інтернет-магазині “ТОТУС-ФАРМ”. Наші фахівці залюбки допоможуть з вибором розміру та інших характеристик компресійного трикотажу, нададуть безкоштовну консультацію. Профілактика завжди простіше ніж лікування. Бережіть найцінніше!